Bindowanie Poznań

Każdy student prędzej czy później musi przygotować co najmniej jedną pracę zaliczeniową lub dyplomową. Powinna się ona cechować nie tylko odpowiednią treścią merytoryczną i dobrym opracowaniem edytorskim, ale i wysoką estetyką oprawy. Dlatego też oferujemy oprawę prac dyplomowych. Najpopularniejszą i najtańszą techniką introligatorską jest zaś bindowanie. Z bindowania poza studentami korzystają również wszyscy ci, którzy w pracy są zobowiązani wykonywać różnego rodzaju projekty, raporty, materiały szkoleniowe i dokumenty lub po prostu chcą dla potrzeb prywatnych mieć estetycznie oprawione notatki, e-booki czy instrukcje obsługi.

Na czym polega bindowanie?


Bindowanie to technika introligatorska polegająca na złączeniu luźnych kartek poprzez szczepienie ich brzegów za pomocą bindy (inaczej grzbietu). Innymi słowy wszystkie kartki, łącznie z okładką, zostają przedziurawione (zazwyczaj), a potem umieszczone w plastikowym lub metalowym grzbiecie bądź też w plastikowych zatrzaskach. W ten sposób uzyskuje się oprawę zbliżoną do oprawy książki. Ten typ oprawy wykonuje się, korzystając z prostego urządzenia zwanego bindownicą. My dysponujemy wysokiej klasy profesjonalnymi bindownicami. Bindowanie trwa bardzo krótko, odbywa się „od ręki”. Tak oprawionych dokumentów można bez problemu używać, łatwo się rozkładają (na prosto, wygodniej niż klejone książki, kartki dają się obracać), dzięki czemu można je kopiować bez obawy o zniszczenie. Nie są przy tym ciężkie, jak to bywa w przypadku opraw twardych. Poza tym wyglądają estetycznie, elegancko i nie zajmują zbyt dużo miejsca, co jest szczególnie istotne, jeśli przechowuje się je w archiwach. Bindowanie sprawdza się najlepiej przy średniej grubości dokumentach.

Rodzaje bindowania


Ze względu na dostępność różnych materiałów, z których wykonuje się bindy, w branży introligatorskiej mamy do czynienia z kilkoma rodzajami bindowania. My oferujemy najpopularniejsze i najbardziej praktyczne rodzaje bindowania: bindowanie grzbietem plastikowym, bindowanie grzbietem drutowym, bindowanie plastikowymi zatrzaskami. Ostatni typ różni się od dwóch wcześniejszym tym, że nie trzeba dziurawić kartek, aby go wykonać. Plastikowe zatrzaski skutecznie przytrzymują kartki. Zaletą bindowania plastikowego (zarówno grzbietem, jak i zatrzaskami) jest to, że w razie potrzeby kartki można rozłączyć, aby wyjąć jedną z nich, dodać kolejny dokument lub wymienić część kartek. Bindowanie drutowe nie daje takiej możliwości. Z drugiej strony jest bardziej trwałe, odporniejsze na ewentualne zniszczenia czy częste używanie tak oprawionych arkuszy. Cena bindowania jest uzależniona od tego, ile kartek chcemy zbindować, oraz od tego, jaką metodą bindowania. U nas oscyluje ona w granicach 4 – 8 zł.

Jeśli zatem chcesz uporządkować swoją dokumentację, móc z niej wygodnie korzystać czy dać komuś ładnie oprawione arkusze, skorzystaj z bindowania! Gwarantujemy ekspresową i profesjonalną obsługę. Do wyboru wiele kolorów bind. Zapraszamy do naszej siedziby w centrum Poznania – przy ul. Promienistej 123 na dzielnicy Grunwald.