Oprawa dokumentów Poznań

Oferujemy Państwu szeroki wachlarz opraw dokumentacji, w tym oprawy introligatorskie oraz bindowanie.

Czas wykonania oprawy zależny jest od ilości dokumentacji, jej grubości oraz wybranej metody i może zostać wykonana od ręki w przypadku niewielkich dokumentów, a w przypadku dużych zleceń w najszybszym możliwym terminie.

Istnieje możliwość zamówienia oprawy w wybranym przez siebie kolorze jednak czas oczekiwania może się wydłużyć. Zlecenia nietypowe realizujemy i wyceniamy indywidualnie.

Bindowanie

To metoda oprawiania dokumentów polegająca na łączeniu kartek za pomocą bindy, czyli odpowiednio wykonanego grzbietu. Grzbiet może być z tworzywa sztucznego lub metalu. Do bindowania używamy specjalnej maszyny do tego przeznaczonej – bindownicy. W zależności od wybranego grzbietu maszyna wykonuje odpowiedniej wielkości dziurki w kartkach, następnie są one nakładane na grzbiet. W kolejnym kroku maszyna zwalnia grzbiet (plastikowy) lub zaciska bindę (metal). Oprawy z bindą plastikową mogą zostać rozbindowane bez uszkadzania grzbietu, natomiast oprawy grzbietem metalowym nie mają takiej możliwości – każda ingerencja w oprawę skutkuje koniecznością wykorzystania kolejnej bindy.

Bindowanie grzbietem plastikowym – podstawowa, tania i szybka metoda oprawiania dokumentacji. Plastikowy grzbiet daje możliwość otwarcia dokumentacji do kąta 180 stopni. Zaletą tej oprawy jest możliwość szybkiego rozbindowania dokumentacji i dołożenia kolejnych kartek. Najczęściej wybieranym kolorem grzbietu plastikowego jest kolor czarny, jest także możliwość zamówienia grzbietu w innych kolorach. Do każdej oprawy dołączamy przednią przezroczystą okładkę oraz tylną czarną okładkę z tektury. Największa możliwa ilość do zbindowania grzbietem plastikowym to ok. 400 kartek o gramaturze podstawowej 80 g. Posiadamy grzbiety o średnicy od 6-51 mm.

Bindowanie grzbietem metalowym – najczęściej wybierana metoda do oprawiania różnego rodzaju dokumentacji na stałe. Główną zaletę bindowania metalową spiralą jest możliwość swobodnego obracania kartek o 360 stopni oraz niezwykle estetyczny wygląd. Dziurki do bindowania są mniejsze, dzięki temu karki są mniej narażone na ewentualne rozerwania. Podstawowe kolory grzbietu metalowego to: czarny, biały i srebrny. Po zaciśnięciu grzbietu nie ma już możliwości dołożenia kolejnych kartek bez dodatkowej wymiany spirali.  Oprawa zawiera również przednią przezroczystą okładkę oraz tylną czarną tekturę lub okładkę z tworzywa sztucznego. Największa możliwa ilość do zbindowania grzbietem metalowym to ok. 280 kartek o gramaturze 80 g. Posiadamy grzbiety o średnicy od 4,8-31,8 mm.

Bindowanie listwą zatrzaskową – bardzo szybka i równie tania metoda jak bindowanie grzbietem plastikowym. Najczęściej wykorzystywana do oprawiania dokumentacji budowlanych o małej i średniej objętości. Pozwala na swobodne rozbindowanie oraz możliwość dołożenia kolejnych kartek. Przeglądanie zawartości oprawionej w listwę zatrzaskową jest dość trudne jednak nienaganna prezentacja takiej oprawy rekompensuje to utrudnienie. Listwy zatrzaskowe są dostępne jedynie w kolorze czarnym. Do oprawy dołączana jest przednia przezroczysta okładka oraz czarna tekturka na tył. Największa możliwa ilość do zbindowania listwą zatrzaskową to ok. 210 kartek o gramaturze 80 g. Posiadamy grzbiety o rozmiarach 5 mm (do 40 kartek), 10 mm (40-80 kartek), 15 mm (80-130 kartek), 20 mm (130-180 kartek) i 25 mm (180-210 kartek).

Oprawa termozgrzewalna miękka

Najczęściej stosowana do oprawiania prac dyplomowych przeznaczonych do archiwizacji, ale sprawdzi się także do innych dokumentów. Prezentuje się bardzo estetycznie i jest dość trwała. Pozwala na łatwe i przyjemne przeglądanie zawartości. Czas wykonania takiej oprawy jest bardzo krótki. Ta metoda oprawy polega na umieszczeniu kartek w przygotowanej już okładce, której grzbiet od strony wewnętrznej pokryty jest klejem. Pod wpływem temperatury klej rozpuszcza się pokrywając i wiążąc krawędzie kartki w okładce. Po ostygnięciu kleju oprawa jest gotowa. Tak oprawionej pracy nie jesteśmy w stanie rozdzielić bez jej niszczenia. Standardowy kolor okładki to biały tył i przezroczysty przód. Największa możliwa ilość do oprawienia okładką termozgrzewalną to ok. 400 kartek. Posiadamy oprawy w rozmiarach od 1,5-40 mm.

Oprawa listwą wsuwaną

Szybka i estetyczna oprawa dokumentacji o małej i średniej objętości. Polega na połączeniu kartek specjalną listwą zaciskową, która trzyma je nieruchomo. Dodatkowo aby mieć pewność, kartki można połączyć za pomocą zszywacza introligatorskiego. Oprawione w ten sposób dokumenty można rozłączyć i połączyć ponownie. Standardowy kolor listwy wsuwanej to czarny. Do oprawy listwą zaciskową dołączana jest przednia przezroczysta okładka i czarna tekturka na tył. Największa możliwa ilość, którą można oprawić listwą wsuwaną to ok. 80 kartek o gramaturze 80 g. Posiadamy listwy w rozmiarach 4 mm (do 25 kartek), 6 mm (do 25-30 kartek), 10 mm (30-50 kartek) i 15 mm (50-80 kartek).

Oprawa Unibind

Bardzo trwała i nierozerwalna oprawa przeznaczona głównie do oprawiania dokumentacji na stałe. Gwarantuje profesjonalny i estetyczny wygląd oraz trwałość łączonych dokumentów. Polega na złączeniu kartek na grzbiecie przy pomocy klejonej żywicy. Grzbiet oprawy jest metalowy pokryty od zewnątrz tworzywem, przednia okładka przezroczysta, a tylna ze sztucznego tworzywa. Po złączeniu nie ma możliwości rozłączenia dokumentów bez zniszczenia okładki. Największa możliwa ilość do oprawiania w oprawę Unibind to 340 kartek.

Oprawa Velo

Zazwyczaj wykorzystywana jako dodatkowy łącznik do opraw obszernych dokumentacji budowlanych metodą Unibind, ale może stanowić także oddzielną oprawę. Polega na złączeniu przedziurkowanych w czterech miejscach kartek specjalną listwą. Jest to oprawa nieposiadająca grzbietu. Nie ma możliwości rozłożenia oprawy bez uszkodzenia listwy. Największa ilość możliwa do oprawienia metodą Velo to ok 300 kartek (grzbiet 32 mm).

Miękka oprawa introligatorska dokumentacji budowlanych

Solidna, mocna i trwała metoda oprawy obszernych dokumentacji budowlanych, technicznych i architektonicznych. Prezentuje się bardzo elegancko. Przeznaczona zazwyczaj dla urzędów lub inwestorów. W całości wykonywana ręcznie. Przednia okładka to przezroczysta folia, tylna czarna tekturka, grzbiet dostosowywany do grubości oprawy, wykonywany ręcznie. Tej oprawy nie można rozłożyć bez zniszczenia. Praktycznie nie ma ograniczenia co do ilości stron w takiej oprawie jednak ze względów praktycznych wykonujemy oprawy o grzbiecie nie przekraczającym 12 cm.

Twarda oprawa introligatorska dokumentacji budowlanych

Podobnie jak oprawa miękka jest to bardzo solidna i trwała oprawa wykorzystywana do oprawiania obszernych dokumentacji budowlanych i architektonicznych. Okładkę i grzbiet w tym przypadku stanowi sztywny karton pokryty czarnym materiałem skóropodobnym, co sprawia, że oprawa zyskuje naprawdę elegancki i profesjonalny wygląd. To najbardziej zaawansowana oprawa w naszej ofercie. Kartki łączone są za pomocą metalowych nitów i skręcane na końcach. Oprawa ta może zostać bez problemu rozłożona i złożona ponownie. Najszerszy grzbiet tej oprawy może mieć wysokość nawet 12 cm.

Oprawa prac dyplomowych Poznań

Oferujemy profesjonalną oprawę prac dyplomowych, zarówno prac licencjackich jak i prac magisterskich, a także prac inżynieryjnych oraz rozpraw doktorskich. Do oprawy prac wykorzystujemy eleganckie oprawy kanałowe sztywne jak i oprawy kanałowe miękkie, przeznaczone przede wszystkim do opraw archiwizacyjnych prac dyplomowych.

Oprawa prac magisterskich

Oprawy prac magisterskich wykonujemy w sztywnych oprawach kanałowych oraz w miękkich oprawach kanałowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w oprawianiu prac magisterskich oraz konkurencyjne ceny. Oprawy wykonujemy w krótkich terminach, posiadamy także korzystne zniżki dla studentów. Aby dowiedzieć się więcej o zniżkach dla studentów, przejdź na stronę Strefa Studenta.

Oprawa prac licencjackich

Oprawy prac licencjackich oraz inżynieryjnych wykonujemy w miękkich oprawach kanałowych (przeznaczonych głównie do archiwizowania) oraz w twardych oprawach kanałowych. Na oprawy prac licencjackich oferujemy zniżkę studencką (sprawdź Strefę Studenta). Oprawy wykonujemy w krótkich terminach w dobrych cenach,

Oprawa kanałowa sztywna

To typowa oprawa do oprawiania na sztywno prac dyplomowych, licencjackich, magisterskich, inżynierskich czy rozpraw doktorskich. Prezentuje się bardzo elegancko. Okładki przeznaczone do oprawy prac są bardzo sztywne i mają wytłoczone odpowiedni napis na przedniej stronie. Jest również możliwość zamówienia okładki kanałowej bez napisu lub z innym napisem – świetnie sprawdzi się np. do ksiąg pamiątkowych lub rodzinnych albumów. Oprawianie tą metodą polega na mocnym zaciśnięciu metalowej listwy umieszczonej w grzbiecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma szans aby kartki wypadły z okładki. Taka oprawa daje możliwość rozłożenia i ponownego złożenia okładki. Najczęściej występują w kolorach: czarny, bordowy, granatowy. Okładki kanałowe mają swoje niezmienne rozmiary, w które można oprawić określoną ilość kartek o gramaturze 80 g: AA: 15-40, A: 41-90, B: 91-120, C: 121-145, D: 146-185, E: 186-230, F: 231-265, G: 266-300.

Oprawa kanałowa miękka

Bardzo podobna metoda to oprawy miękkiej termozgrzewalnej. Różnica polega na grzbiecie – tutaj występuje metalowa listwa, którą zaciska się na kartkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu oprawę można łatwo rozłożyć i oprawić ponownie. Oprawa kanałowa miękka prezentuje się bardzo estetycznie, może być alternatywną do oprawiania prac dyplomowych przeznaczonych do archiwizacji, ale sprawdzi się także do oprawiania dokumentacji o małej objętości. Przednia okładka jest przezroczystą folią, a tylna z tektury. Największa możliwa ilość do oprawy kanałowej miękkiej to ok. 90 kartek. Posiadamy oprawy w rozmiarach AA – do 40 kartek i A do 90 kartek.