Oprawy

Oferujemy Państwu szeroki wachlarz opraw dokumentacji, w tym oprawy introligatorskie oraz bindowanie.

Czas wykonania oprawy zależny jest od ilości dokumentacji, jej grubości oraz wybranej metody i może zostać wykonana od ręki w przypadku niewielkich dokumentów, a w przypadku dużych zleceń w najszybszym możliwym terminie.

Opis poszczególnych metod bindowania znajduje się pod tabelą z cennikiem.

1. Bindowanie

Bindowanie jest introligatorską metodą oprawiania prac, polegającą na łączeniu pliku kartek za pomocą bindy – taśmy służącej do oprawiania dokumentów. Do tej metody używamy specjalnej maszyny – bindownicy – która w odpowiedni sposób dziurkuje kartki a następnie pozwala na ich połączenie. Za pomocą tego urządzenia możemy również rozbindować dokumentację w celu jej uzupełnienia lub zamienienia kartek.

 

Bindowanie grzbietem metalowym

2. Oprawa termokurczliwa

Jest to metoda stosowana przy oprawie prac dyplomowych. Pracę (dokumentację) umieszczamy w pokrytym specjalnym klejem grzbiecie, który uaktywnia się pod wpływem wysokiej temperatury. Tak oprawionej pracy nie jesteśmy w stanie rozdzielić bez jej niszczenia.

3. Unibind

Unibind to niezwykle trwała, nierozerwalna oprawa dokumentów wykonywana przy pomocy klejonej żywicy. Taka oprawa gwarantuje profesjonalny wygląd i wysoką trwałość łączonych kartek.

4. Oprawa listwą wsuwaną

Jest to najprostszy sposób na połączenie kartek – prosty w połączeniu jak i prosty w rozłączeniu. Daje możliwość zmian w dokumentacji.

5. Oprawa introligatorska

Stała, mocna oprawa stosowana przede wszystkich w dokumentacjach technicznych, architektonicznych i budowlanych.